Obsah fóra

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tak mi kleklo auto :?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Pokec
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
snail
Expert


Založen: 30.10.2006
Příspěvky: 1423

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 12:26 am    Předmět: Tak mi kleklo auto :? Citovat

Tak jsem dneska nedojel Confused Po cca 20 km zvuk z motoru při každé akceleraci jako velký aerodynamický šum či šustění, po cca 30 km škubání auta při hranici 1500 otáček, což jsou u mne otáčky spínání turba, víc než 80 se auto nerozjelo a vzadu černý kouř a smrad nespálené nafty. Napadlo mě turbo (cca 120 000 km najeto), po konzultacích jsem se raději nechal odtáhnout na laně (z Hradce, na odtahovku se mi nechtělo čekat a tchán jel kousek za mnou) a ještě v noci předal do servisu - chválím Automnont servis v Hloubětíně - v 23:15 po předchozích opakovaných telefon. konzultacích v neděli večer si auto přijeli převzít do servisu ! Servisman si motor poslechl a mluvil něco o interkoleru (???) - pravda je, že auto jsem na chalupě posadil břichem (motorem) na sníh, ale pouze na plocho a normálně jsem vyjel...
Tak jsem zítra zvědavej, co mi řeknou crazy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Palda
Nováček


Založen: 8.7.2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 8:12 am    Předmět: Citovat

Něco podobného udělal nový Outlander 2.0Di-d, během 40 000km se zastavil 3x. Poprvé i podruhé se uvolnila hadice od turba a potřetí byl zkratovaný čip, ale neřekli jaký. Stejné příznaky.
_________________
V1 3.863 (jeden z poslednich) x2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gebič
Anonymní





PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 2:39 pm    Předmět: Citovat

to Ice: 905tis? To je uz motor podle meho na odpis... Mr. Green Pak dej snail vedet jak jsi dopadnul, jelikoz mam taky Diesela a tohle co popisujes neni zrovna pekne... crazy
Návrat nahoru
pepek
Expert


Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 854

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 3:47 pm    Předmět: Citovat

Pokud se uvolní hadice od turba nebo povolí intercooler (třeba po nárazu) tak není přetlak a auto jede jako bez turba. ŘJ by měla přejít do nouzového režimu a jelikož není dostatečný přetlak v sání, tak chybí i více než polovina výkonu. Dá s tímto problémem dojet i delší vzdálenost, jen to nesmí být auto s DPF, který by na 99% by dostal ucpávací dávku sazí a pak by to ŘJ mohla vyhodnotit jako závažnou chybu a vypnula by motor sama. Je jasné, že zároveň poleze nahoru i spotřeba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
snail
Expert


Založen: 30.10.2006
Příspěvky: 1423

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 9:02 pm    Předmět: Citovat

pepek a palda - bingo - utržená hadice turba (možná od sněhu, když jsem čumákem dělal rolbu). Auto už je doma a ani nesundavali nárazník, takže nemusím kontrolovat seřízení "světel" Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Pokec Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com