Obsah fóra

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cesta po Evrope
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Mobilní hlídky a radary
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mr_nitroz
Pozorovatel


Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: po srpen 08, 2011 3:24 pm    Předmět: Cesta po Evrope Citovat

Letosni rok jsme se snoubenkou naplanovali dovolenou cestovani po evrope, navstivili jsme Rakousko, Italii, Francii, Monaco, Svycarsko a Nemecko. Tady jsou me radarove postrehy z 4500 km projetych v techto zemich:

Rakousko - detektoruv raj, na dalnicich a ve mestech spostu stacionarnich Multanov v Ka pasme + nejake Trafipaxy se smyckama v ceste. Pri trose stesti zde muze clovek narazit i na laser, ja jsem ho ale nemel. Zejmena u dalnicnich omezeni na 100 km/h.

Italie - mobilni mereni jsem nevidel, akorat stacionarni radary na dalnicich a ve mestech, pouzivaji hlavne takovy ten system prujezdove zavory. x50e i AL byl na to imunni.

Francie - spostu stacionarnich radaru v K pasmu vetsina jich byla zaplych + jedno mobilni mereni na dalnici v K pasmu, detekce dobra.

Monaco - zadny radar jsem nevidel, ale asi tam zadny stacionar ani i nemaji. Kvuli provozu se tam stejne jezdi skoro krokem :-)

Svycarsko - ve meste jsem videl akorat stacionarni Trafipaxy se smyckama v ceste, na dalnici A1 byli uprostred svodidel stacionarni radary asi co 20 km, x50e i AL nereagovali takze bud byli vyple nebo pracovali na jinem principu. Pasma jsem mel zapla vsechny. Mobilni hlidky a celkove silnicni kontrolu jsem nepotkal. Na dalnici jsem nepotkal auto jednouci rychleji nez 140, limit maji 120. Ve meste se snad ani neoplati jezdit autem, na semaforu je 80% casu cervena a 20% zelena pro auta, protoze prvne muzou jet autobusy, pak taxiky, pak kola a pak teprve auta. No hruza...

Nemecko - pri teto ceste jsem zadny radar nepotkal, ale jindy jsem parkrat videl prujezdovou zavoru a jednou me i na dalici vyfotila. Nic z toho zatim ale nebylo, kasa dale nebyla pritomna. Mimochodem ze stejne cesty mi prisel z nemecka dopis o spachani prestupku autem na prevoznich znackach (zlute na par dni), snoubenka nedodrzela odstup a na moste ji nejaky kamerovy system zaevidoval. V obalce byli 2 lejstra, na jednom fotka a dukaz o prestupku, na druhem formular na vyplneni. Byla tam moznost, ze ridic muze byt osoba blizka. Vyplnil jsem ten formular, ze ho osoba blizka ridila a poslal zpatky na nemeckou adresu. Od te doby zadna dalsi odpoved.

Uprimne jsem cekal ze mereni potkam vice, hlavne toho laseroveho. Sad
_________________
50/90/130, vic ani kdyby trakare padaly!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
x2005
Expert


Založen: 25.10.2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 08, 2011 9:25 pm    Předmět: Re: Cesta po Evrope Citovat

mr_nitroz napsal:
Vyplnil jsem ten formular, ze ho osoba blizka ridila a poslal zpatky na nemeckou adresu. Od te doby zadna dalsi odpoved.


Tak tohle by čeští novináři a bojovníci proti pirátství neradi přečetli. Osoba blízká přece v zahraničí nikde neexistuje.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
normicek
Člen klubu


Založen: 12.11.2010
Příspěvky: 234
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 09, 2011 7:09 am    Předmět: Re: Cesta po Evrope Citovat

mr_nitroz napsal:
Letosni rok jsme se snoubenkou naplanovali dovolenou cestovani po evrope, navstivili jsme Rakousko, Italii, Francii, Monaco, Svycarsko a Nemecko. Tady jsou me radarove postrehy z 4500 km projetych v techto zemich:

Rakousko - detektoruv raj, na dalnicich a ve mestech spostu stacionarnich Multanov v Ka pasme + nejake Trafipaxy se smyckama v ceste. Pri trose stesti zde muze clovek narazit i na laser, ja jsem ho ale nemel. Zejmena u dalnicnich omezeni na 100 km/h.

Italie - mobilni mereni jsem nevidel, akorat stacionarni radary na dalnicich a ve mestech, pouzivaji hlavne takovy ten system prujezdove zavory. x50e i AL byl na to imunni.

Francie - spostu stacionarnich radaru v K pasmu vetsina jich byla zaplych + jedno mobilni mereni na dalnici v K pasmu, detekce dobra.

Monaco - zadny radar jsem nevidel, ale asi tam zadny stacionar ani i nemaji. Kvuli provozu se tam stejne jezdi skoro krokem :-)

Svycarsko - ve meste jsem videl akorat stacionarni Trafipaxy se smyckama v ceste, na dalnici A1 byli uprostred svodidel stacionarni radary asi co 20 km, x50e i AL nereagovali takze bud byli vyple nebo pracovali na jinem principu. Pasma jsem mel zapla vsechny. Mobilni hlidky a celkove silnicni kontrolu jsem nepotkal. Na dalnici jsem nepotkal auto jednouci rychleji nez 140, limit maji 120. Ve meste se snad ani neoplati jezdit autem, na semaforu je 80% casu cervena a 20% zelena pro auta, protoze prvne muzou jet autobusy, pak taxiky, pak kola a pak teprve auta. No hruza...

Nemecko - pri teto ceste jsem zadny radar nepotkal, ale jindy jsem parkrat videl prujezdovou zavoru a jednou me i na dalici vyfotila. Nic z toho zatim ale nebylo, kasa dale nebyla pritomna. Mimochodem ze stejne cesty mi prisel z nemecka dopis o spachani prestupku autem na prevoznich znackach (zlute na par dni), snoubenka nedodrzela odstup a na moste ji nejaky kamerovy system zaevidoval. V obalce byli 2 lejstra, na jednom fotka a dukaz o prestupku, na druhem formular na vyplneni. Byla tam moznost, ze ridic muze byt osoba blizka. Vyplnil jsem ten formular, ze ho osoba blizka ridila a poslal zpatky na nemeckou adresu. Od te doby zadna dalsi odpoved.

Uprimne jsem cekal ze mereni potkam vice, hlavne toho laseroveho. Sad


příště si udělej tour de slovakia a budeš satifakován. Hlídek a radarů je tu něúrekom!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mr_nitroz
Pozorovatel


Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: út srpen 09, 2011 9:22 am    Předmět: Citovat

Na Slovensko jezdim taky casto, vzdycky se na cestu tesim :-)

Moje nejvetsi vyuziti laserove ochrany je zatim v okoli 20 km od domova.
Onehda po me palili v obci, kdyz jsem se rozjizdel od auta predem mnou, ktere odbocovalo vlevo. Jel jsem asi 30, slunko mi svitilo do oci a prvne jsem si myslel ze to je plany poplach treba od neho, no a on to nebyl. :-)
_________________
50/90/130, vic ani kdyby trakare padaly!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eversober
Expert


Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 1711
Bydliště: Praha a okolí

PříspěvekZaslal: út srpen 09, 2011 8:13 pm    Předmět: Citovat

V Itálii se na dálnicích používá Autovelox a světelné závory používají i na okreskách.
V Německu a Rakousku se hlídání bezpečných rozestupů používá docela často - jak říkáš, na mostě takové divné zařízení :-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luke
Návštěvník


Založen: 11.7.2011
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 9:11 am    Předmět: Citovat

Wow docela odvazny pan ridic, pokud se nepletu, tak ve vetsine zemi, kde jsi byl je antiradar i pasivni zakazany, dokonce Rakousko a Nemecko ma zakazanou i navigaci, ktera umi pomoci POI upozornovat na stacionarni radary.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mr_nitroz
Pozorovatel


Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 11:46 am    Předmět: Citovat

Odvazny to ani ne, kdo se boji nesmi do lesa.
Radary v poi tam maji stejne v navigacich vsichni a nikdo to nekontroluje. Taky o problemu s rusickama jsem neslysel, ze by nekdo mel treba v rakousku nebo nemecku. Proste je to zakazane, vsichni maji zafixovane, ze se tam za to trha hlava. A tak to proste policie neresi, protoze nepredpokladaji, ze by to nekdo pres tu evropskou osvetu mel.
A kdyz to par aut z tisice ma, tak je to nezajima, protoze vice aut je ve spatnem technickem stavu nebo jedou rychle tam kde nesmi.

Ale nejvetsi bobky jsem mel ve francii, kdy u mytne brany cetnici radili auta do mene obsazenych bran a naslednou rychlou kontrolu mistni celni spravy. :-) to jsem ho ani nestihnul sundat.
_________________
50/90/130, vic ani kdyby trakare padaly!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
snail
Expert


Založen: 30.10.2006
Příspěvky: 1423

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2011 11:31 pm    Předmět: Citovat

tongue

Naposledy upravil snail dne pá prosinec 30, 2011 3:48 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
davidt
Člen klubu


Založen: 12.1.2008
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2011 11:44 pm    Předmět: Citovat

delete

Naposledy upravil davidt dne st leden 04, 2012 3:08 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luke
Návštěvník


Založen: 11.7.2011
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 7:27 am    Předmět: Citovat

zajimave Smile
Navigace maji implicitne POI na radary zakazane primo v nastaveni jen pro tyto staty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
x2005
Expert


Založen: 25.10.2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 2:40 pm    Předmět: Citovat

snail napsal:
Tak cesta Rychnov - Praha - Brno - Vídeň - Graz - Maribor - Zadar - 200km okresek v Chorvatsku kvůli zavřený části dálnice - Murter a zpět, 2000km, asi 4 (x2) stacionáry v Ka v rakousku a 1x laser zezadu (!) v Chorvatsku v obci, jinak nulanulaprd.


A kde máme video s chorvatským laserem zezadu? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
snail
Expert


Založen: 30.10.2006
Příspěvky: 1423

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 9:05 pm    Předmět: Citovat

tongue

Naposledy upravil snail dne pá prosinec 30, 2011 3:48 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
snail
Expert


Založen: 30.10.2006
Příspěvky: 1423

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 9:06 pm    Předmět: Citovat

tongue

Naposledy upravil snail dne pá prosinec 30, 2011 3:49 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
normicek
Člen klubu


Založen: 12.11.2010
Příspěvky: 234
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 6:36 am    Předmět: Citovat

A co je tohle?

http://speed.g-zona.hr/RJammer.htm

chorvatsky neumim, ale chápu správně že by to mohlo umět rušit i K pásmo, tedy v sekci meranie na slovensku použitelné proti neprůstřelné měřící fabii RS? (stejně by mě zajímalo kolikrát v historii měření po nich někdo střílel)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
VS
Člen klubu


Založen: 6.4.2011
Příspěvky: 258
Bydliště: Kunovice

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 7:10 am    Předmět: Citovat

Taky neumím chorvatsky-ale google překladač jo Mr. Green Wink
_________________
PROTECTOR 850cz - Bel RX65i CZ - AL G9triple
!!!POUŽÍVÁM POUZE KVALITNÍ OCHRANNÉ PROSTŘEDKY!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Mobilní hlídky a radary Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com