Obsah fóra

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

_*_Doporučte navigaci_*_
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> GPS a POI
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

"NEJ" navigace
TomTom
39%
 39%  [ 11 ]
MIO
14%
 14%  [ 4 ]
PDA (mobil) + navigační software
39%
 39%  [ 11 ]
Jiná (Jaká?)
7%
 7%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 28

Autor Zpráva
snail
Expert


Založen: 30.10.2006
Příspěvky: 1423

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 9:22 pm    Předmět: Citovat

Minulý týden jsem jel s nějakým Garminem do Harrachova, chvíli jsem nedával pozor na cestu (kecal jsem se spolujezdcem) a poslechl navigaci - na křižovatce v Tanvaldu mě to poslalo skoro na lesní horskou cestu - Loc: 50°44'33.169"N, 15°19'51.375"E . Garmin NEVER MORE



Do které z navigací - TT a Mio - se snadněji ukládají POI z poi.cz - tak, aby mě obrazem i zvukově informavali o radarech? U mia jsem měl pocit, že to musí být ve zvláštním formátu (.mtc - http://drobecek.net/forum/viewtopic.php?t=5)

Je to pravda a jak je to u TomToma?

Konkrétně bych uvažoval o TT ONE XL - http://www.entershop.cz/product.php?productid=1012111&cat=1001181&

a nebo MIO C720T

k prodejci -
citace:
# Uzavřeli jsme exkluzivní smlouvu se serverem POI.CZ a díky tomu do navigací TOMTOM můžeme instalovat nejkompletnější a nejaktuálnější databáze policejních radarů a bodů zájmu v ČR. V současné chvíli tyto databáze obsahují více než 1200 policejních radarů v celé ČR a toto číslo se každým dnem zvyšuje. Zkuste se zeptat nějakého jiného prodejce, na kolik policejních radarů Vás upozorní jeho navigace ;-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gebič
Anonymní





PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 10:51 pm    Předmět: Citovat

to snail: ja mam TOMTOM a nemuzu si ho vynachvalit... Jenom mi rekniodku kam jsi jel, ja to zkusim dat simulovat v TomTom a uvidime kudy me povede... Mr. Green .
Ps: Podle me jsi mel hodne stare mapove pokryti!!
Návrat nahoru
snail
Expert


Založen: 30.10.2006
Příspěvky: 1423

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 9:48 am    Předmět: Citovat

gebič napsal:
to snail: ja mam TOMTOM a nemuzu si ho vynachvalit... Jenom mi rekniodku kam jsi jel, ja to zkusim dat simulovat v TomTom a uvidime kudy me povede... Mr. Green .
Ps: Podle me jsi mel hodne stare mapove pokryti!!


Praha - Harrachov. Navigace půjčená, stará cca 1 rok.

Ice napsal:
pokud je spolujezdkyně hodně stroze oblečená a provokuje popř více tak se těžkou soustředí a lehce se nechá svést. at již jí nebo navigací.



Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef
Anonymní





PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 10:34 am    Předmět: Citovat

Garmin bych nechtěl ani zadarmo, mapové pokrytí je hodně mizerné. Nenašel jsem tam některé ulice v menších městech a navádění raději pomlčet. Mě se líbí MIO díky obrovské možnosti přizpůsobení ke svým potřebám (změny ve skriptovacích souborech). Měl jsem TomTom 5, pak MIO 710, které bylo o třídu lepší v navádění a teď MIO 720. Věřím že TomTom 6 se poučil ze svých chyb a řadu funkcí, které má MIO už okopíroval a možná přidal i něco nového, nicméně zůstávám u MIO Smile
Návrat nahoru
snail
Expert


Založen: 30.10.2006
Příspěvky: 1423

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 11:24 am    Předmět: Citovat

Mě vadí na MIU jediná věc - pokud je to pravda - že aktualizaci radarů z poi.cz tak, aby hlásila hlasem i obrazem radar v předstihu - nelze provádět doma sám, ale musí to někdo převést do .mtc souboru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
x2005
Expert


Založen: 25.10.2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 12:56 pm    Předmět: Citovat

snail napsal:
Minulý týden jsem jel s nějakým Garminem do Harrachova, chvíli jsem nedával pozor na cestu (kecal jsem se spolujezdcem) a poslechl navigaci - na křižovatce v Tanvaldu mě to poslalo skoro na lesní horskou cestu - Loc: 50°44'33.169"N, 15°19'51.375"E . Garmin NEVER MORE


Takhle přesně mě chtěl navigovat i TomTom 5.21. Myslím, že při navigaci po ČR je trochu problém s algoritmem a preferencí cest. Obecně má hodně navigací tendenci tě "stáhnout" z dálnice nebo hlavní silnice. Asi prostě netuší, jak vypadají vedlejší silnice v ČR. Podobně reagovala i nějaká verze iGO, když trasu Praha -> Benešov chtěl tvrdošijně jet po staré benešovské.

Tady se ukazuje výhoda řešení s PDA. Když ti nějaká navigace a/nebo napové podkaldy nevyhovují, tak si prostě koupíš(?) jiný SW a je to.


P.S.: Ale ta horská cesta je docela zábavná, myslím, že jsem ji taky jednou jel. Mr. Green
_________________
Kancelář pro uvádění bájných příběhů na pravou míru.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
gebič
Anonymní





PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 2:48 pm    Předmět: Citovat

to snail: Mam TT6, mapu v680.1536 a kdyz dam nejrychlejsi cestu tahne me to klasicky po E65, takze tak jak ma Mr. Green
Kdyz dam nejkratsi, tak me to vede jako tebe Garmin...
Ona je skoda, ze proste nejde nekde u TT nastavit, aby vyuzival treba maximalne silnice druhe tridy, jelikoz pri planovani nejkratsi cestou to nekdy holt vyuzije polni cestu.... crazy

PSS: To ma vyhodu Igo, tam jdou zvolit i silnice jaky ma vyuzivat... Mr. Green Ale u me je TT nej, jelikoz podle neho jezdim 2 rokem a zatim me napalil cca 2x, ale vzdy to slo po te ceste jet, i kdyz jednou to byla brutalni zkratka do pole... Mr. Green Mr. Green
Návrat nahoru
Josef
Anonymní





PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 6:32 pm    Předmět: Citovat

snail napsal:
Mě vadí na MIU jediná věc - pokud je to pravda - že aktualizaci radarů z poi.cz tak, aby hlásila hlasem i obrazem radar v předstihu - nelze provádět doma sám, ale musí to někdo převést do .mtc souboru.


Lze to dělat, jen je potřeba SW převést stažené databáze do tvaru pro MIO a je to dost jednoduché. Druhá možnost je nahrát přímo soubor .mtc, který občas uveřejňují zde, ale 1x za rok :

http://drobecek.net/forum
Návrat nahoru
emc
Expert


Založen: 25.6.2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 9:27 pm    Předmět: Citovat

Josef napsal:
Druhá možnost je nahrát přímo soubor .mtc ...

Zde je také jeden MTC soubor s radary více států včetně ČR.
http://www.gps-support.eu/sc/SpeedCams.rar

Osobně jsem MTC na iGO nezkoušel. Používám TomTom6 a POI.CZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KlokanXM
Člen klubu


Založen: 26.10.2006
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 10:36 pm    Předmět: Tanvald Citovat

Zase jste nepochopili kvality navigace. Prostě zaregistrovala že je spolujezdkyně hodně stroze oblečená a provokuje a ihned flexibilně vybrala "romantickou trasu jako stvořenou pro poruchu na vozidle v malebné krajině"

Co proti tomu máte Rolling Eyes
_________________
Bel 965CZ (Service required - SelfCal 4 ---- čest jeho památce, bojoval statečně)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
emc
Expert


Založen: 25.6.2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2007 5:13 pm    Předmět: Re: Tanvald Citovat

KlokanXM,
no možná v létě, ale pochybuju, že bys tu spolujezdkyni v tomhle mrazu ukecal na válení se v trávě.

Co mě ale zaráží, že ty navigace nepodporujou kamiony, resp. nosnost a třeba ještě výšku. Sice moje Fabie není kamion, ale kolegové kamioňáci by to jistě ocenili. iGO má sice v menu náznak čohosi takového, ale v praxi mě to posílalo po lesních cestách stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
x2005
Expert


Založen: 25.10.2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2007 11:19 pm    Předmět: Re: Tanvald Citovat

emc napsal:
Co mě ale zaráží, že ty navigace nepodporujou kamiony, resp. nosnost a třeba ještě výšku.

Protože mapové podklady, které mají kvalitně zpracované průjezdné výšky tunelů/viaduktů a nostnosti mostů jsou patřičně drahé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
KlokanXM
Člen klubu


Založen: 26.10.2006
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: so prosinec 22, 2007 12:36 am    Předmět: Citovat

Nj, mᚠpravdu. V tomhle počasí venku ...... crazy .

To chce hezky do tepla sex
_________________
Bel 965CZ (Service required - SelfCal 4 ---- čest jeho památce, bojoval statečně)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef
Anonymní





PříspěvekZaslal: so prosinec 22, 2007 9:52 am    Předmět: Re: Tanvald Citovat

x2005 napsal:

Protože mapové podklady, které mají kvalitně zpracované průjezdné výšky tunelů/viaduktů a nostnosti mostů jsou patřičně drahé.


Údajně takové mapy podporuje Garmin, proto je kupují kamioňáci...
Návrat nahoru
emc
Expert


Založen: 25.6.2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 6:31 pm    Předmět: Citovat

Teď nevím, zda nebude můj příspěvek na hranici přípustnosti.

Váháte-li s pořízením navigace, pak už se konečně rozhoupejte!
V eShopu ElectroWorld mají nyní TomTom One XL jen za 3.599Kč vč.DPH.
Běžná cena je 6.690Kč vč.DPH. Tomu se nedá odolat.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> GPS a POI Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com