Obsah fóra

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jen pro info - Předvolání MP Praha 5 měsícu od přestupku
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Pokec
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dort
Člen klubu


Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 9:36 am    Předmět: Jen pro info - Předvolání MP Praha 5 měsícu od přestupku Citovat

spácháno 30.4. 2007

doručeno 12.9. 2007

a podání vysvětlení je 10. 10. 2007 Wink

no jak vidno mají toho opravdu nad hlavu

P.S. jedná se o firemní auto, takže má jeden ze zaměstnanců o body méně crazy , ale co když projede úsekovku na Poděbradské, ach jo komu není rady, tomu není pomoci - no alespoň uvidím co na mne AKCE PRAHA vytáhne Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
x2005
Expert


Založen: 25.10.2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 9:43 am    Předmět: Citovat

To sice není špatný, ale kolega v jiné firmě dostal tento týden předvolání za Mrázovku z 23.12.2006.

P.S.: Já bych to řešil 2x služební cesta + 1x lékař a musí to doklepat na 1 rok a promlčení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
snail
Expert


Založen: 30.10.2006
Příspěvky: 1423

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 11:38 am    Předmět: Citovat

Kolik může dostat firma pokuty za neznalost řidiče?

Tedy řešení. no, víte, já nevím, kdo to je, máme 50 zaměstnanců a auta kolují.

Kolik je max. sazba ? Jestli by to při velkým přestupku alá ICE (ale firemním autem) nestálo za tu pokutu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepek
Expert


Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 854

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 11:41 am    Předmět: Citovat

A což se tak chlapci zamyslet, zda má obecní poskok oprávnění někoho předvolávat? Wink
bte. Odpovím si sám - NEMÁ. Takže si nedělat vůbec nic z tohoto papíru a jsou dvě možnosti, jak zareagovat
1 - odložit tento papír do odpadkového koše
2 - použít tento postup http://www.straznici.com/forum/index.php?action=vthread&forum=4&topic=145
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dort
Člen klubu


Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 11:58 am    Předmět: Citovat

snail napsal:
Kolik může dostat firma pokuty za neznalost řidiče?

Tedy řešení. no, víte, já nevím, kdo to je, máme 50 zaměstnanců a auta kolují.

Kolik je max. sazba ? Jestli by to při velkým přestupku alá ICE (ale firemním autem) nestálo za tu pokutu ?


no vědět kdo auto řídí musíš, pokud se jedná o firemní Sad , jsi povinne vést knihu jízd, která má své náležitosti, pravda v případě hodně zásadního přestupku se nabízí možnost "ztráty" a následných problémů s Finančním úřadem ( nikdo jiný nemá právo do knihy jízd nahlížet, potažmo ji vyžadovat ), i když pochybuji že se poskoci budou namáhat předávat nějaký podnět neb to už nejsou kačky do jejich kapsy!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
snail
Expert


Založen: 30.10.2006
Příspěvky: 1423

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 12:04 pm    Předmět: Citovat

dort napsal:
no vědět kdo auto řídí musíš, pokud se jedná o firemní Sad , jsi povinne vést knihu jízd, která má své náležitosti, pravda v případě hodně zásadního přestupku se nabízí možnost "ztráty" a následných problémů s Finančním úřadem ( nikdo jiný nemá právo do knihy jízd nahlížet, potažmo ji vyžadovat ), i když pochybuji že se poskoci budou namáhat předávat nějaký podnět neb to už nejsou kačky do jejich kapsy!


Sám píšeš, že nahlížet do knihy jízd může jen FÚ.

Tak řeknu, že to prostě nevím a nepovím. Porušil jsem zákon o provozu atd., že každý musí vědět, kdo to byl. Prostě neřeknu. A co bude dál a kolik mě to bude stát?

Ptám se proto, že současná výše úplatku v nejmenovaném městě za "řidičákový" přestupek je (jedna paní povídala) 50-70 litrů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepek
Expert


Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 854

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 12:16 pm    Předmět: Citovat

Co pořád řešíte? Prostě se s nimi nebudu bavit a nikam nepůjdu Cool Jednou na to obecní poskoci nemají nárok, tak je pošlu do pr...e
btw. Co to je kniha jízd? To je nějaký předepsaný dokument či co?

to Snail: z.č. 361/2000Sb. §125 Pokuty (1) Obecní úřad obce s rozšířenou působností uloží pokutu do 100 000 Kč fyzické osobě podnikající podle zvláštního právního předpisu28) nebo právnické osobě, která jako provozovatel vozidla
.........................
e) přikázala řízení vozidla nebo svěřila vozidlo osobě, o níž neznala údaje potřebné k určení její totožnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dort
Člen klubu


Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 1:00 pm    Předmět: Citovat

4 Pepek - no pokud mᚠauto "ve firmě" a uplatňuješ náklady jsi povinen vést knihu jízd - samozřejmě to ve vztahu k FU

ano pokud nemá MP nárok, nic se nedozví Wink ale podívat se na ně půjdu a nějakou půl hoďku si pokecáme a vím jak to chodí, není nic lepšího než to mít z první ruky Rolling Eyes

P.S. upřímně stejně to pak předají rovnou správnímu orgánu, který si mne pozve a tam již budu povinnen zpívat, ale na druhou stranu než mne předvolají podruhé tak máme zase doufám měsíc, až dva pryč :-) a vzhledem k tomu, že nebu pospíchat s předáním informace, tak než ji ze mně vydolují, tak nedostanou ani korunu a nerozdají, snad ani bod - by je to zaměstnanec již bývalý Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepek
Expert


Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 854

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 1:19 pm    Předmět: Citovat

to dort: Tak ještě jednou a pomaleji - není tvojí povinností vést nějakou knihu jízd. Ty jsi prostě pouze povinen prokázat oprávněnost nákladů na dosažení a udržení zisku vykázaných v účetnictví. Jak to prokážeš je jen ajen na tobě. takže žádná kniha jízd Wink
btw: Pokud mi něco neukládá zákon pod nějakou sankcí, tak to vezmu v potaz a zařídím se podle sebe. Pokud případně stát tuto sankci neumí přesně nasměrovat, právně podložit a následně vymoci, tak se také zařídím podle sebe. Z toho také vyplývá, že pokud mi zákon neukládá dostavit se na základě nějakého papírového cancu někam (viz tento thread), tak nikam nepůjdu a pokud mi zákon neukládá mít zřízenu nějakou písemnost, tak ji nemám zřízenou. Zase nejsem takový extrovert, abych se musel za každou cenu seznamovat s nějakým městským poskokem. Co je na tom k nepochopení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dort
Člen klubu


Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 3:18 pm    Předmět: Citovat

no ke knize jízd snad jen z pokynu D300 od MFČr toliko

citace:
Pro účely uplatnění daňových výdajů na pohonné
hmoty, pokud správce daně nestanoví jinak,
vede poplatník evidenci jízd tak, aby takto
vynaložené výdaje (náklady) mohl prokázat (§ 24
odst. 1 zákona). V evidenci jízd jsou uváděny
minimálně tyto údaje: datum jízdy, cíl jízdy,
účel jízdy, ujeté km.


pokud někdo umí i jinak a bez "papírování" tak to smekám, neb to je snad první věc, kterou při kontrole z FU chtěli!

někdo není a někdo je extrovert :-) - taky většinou nemám chu a zájem se seznamovat s nějakou pochybnou MP existencí, ale stejně to k nim mám pár metrů, takže pokud tam nebude moc velká fronta, rád si poslechnu jejich argumentaci Wink ( tu návštěvu beru spíše jako rozptýlení a "zábavu" )

Ale nějak jsi přeskočil mé P.S. neb stejně pak příjde na řadu správní orgán a tam vysvětlovat prostě budu muset ( a s nebo bez kniky jízd ) Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkap
Pozorovatel


Založen: 17.4.2007
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 3:27 pm    Předmět: Citovat

Když nemᚠknihu jízd, snad dostaneš pokutu 10 000 Kč
_________________
Bel Vector 965 (CZ) v Peugeotu 406 :-)
TomTom+Poi v Nokii E65
Radary.cz - nick djj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepek
Expert


Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 854

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 3:40 pm    Předmět: Citovat

to dort:Tak doplním k tomu P.S. - V první řadě běží time Wink
V druhé řadě když dojde na lámání chlebaa nedá se oddálit schůzka, tak již bylo zapsáno hodně a hodně kb s informacemi, kdo dané vozidlo řídil. Jako podnikatel určitě mᚠtaké obchodní partnery ze zahraničí, na smlouvu o dílo mᚠkrátkodobé výpomoci ze strany osob ze států mimo EU, půjčuješ auto osobám, jež v uplynulé době pro tebe vykonávaly určité práce a nyní třeba již nejsou mezi živými ..... těch možností je přehršel.
btw. Jelikož neznám přesně zaměření tvého podnikání a nemohu a ani nechci ti radit, abys uváděl nepravdivé údaje, tak ti jen zkouším připomenout, že některou z výše uvedených možností jsi pravděpodobně v minulosti využil a teď jsi z důvodů vysokého pracovního vytížení na toto zapomněl a já ti chci jen toto připomenout Mr. Green Nic víc, nic míň.

to jirkap: A kdo ti tuto pokutu v této situaci uděluje? Obecní poskoci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
x2005
Expert


Založen: 25.10.2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 5:02 pm    Předmět: Citovat

citace:
Pro účely uplatnění daňových výdajů na pohonné hmoty, pokud správce daně nestanoví jinak, vede poplatník evidenci jízd tak, aby takto vynaložené výdaje (náklady) mohl prokázat (§ 24 odst. 1 zákona). V evidenci jízd jsou uváděny minimálně tyto údaje: datum jízdy, cíl jízdy, účel jízdy, ujeté km.


Nikde nevidím jméno řidiče. Takže .......
_________________
Kancelář pro uvádění bájných příběhů na pravou míru.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dort
Člen klubu


Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 5:30 pm    Předmět: Citovat

jak už psal jednou Pepek Wink

citace:
z.č. 361/2000Sb. §125 Pokuty (1) Obecní úřad obce s rozšířenou působností uloží pokutu do 100 000 Kč fyzické osobě podnikající podle zvláštního právního předpisu28) nebo právnické osobě, která jako provozovatel vozidla
.........................
e) přikázala řízení vozidla nebo svěřila vozidlo osobě, o níž neznala údaje potřebné k určení její totožnosti.


ta moje původní citace byla jen odpovědí na "nepotřebnost knihy jízd"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KlokanXM
Člen klubu


Založen: 26.10.2006
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 10:50 pm    Předmět: údaje Citovat

Jak to tak čtu, tak "o níž neznala údaje potřebné k určení její totožnost" je čas MINULÝ, věta vcelku jednoduchá, skoro holá. Very Happy

Knihu vedu, jsou v ní zákonem požadované údaje, při vyzvedávání vozu se kontroluje občanka proti ŘP, jen je z důvodů zákona o ochraně osobních údajů nemůžu kopírovat, protože na tuto evidenci nemám dle tohoto zákona oprávnění. Laughing Jen do knihy potvrdím - "zkontrolováno"
_________________
Bel 965CZ (Service required - SelfCal 4 ---- čest jeho památce, bojoval statečně)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Pokec Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com