Obsah fóra

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nedání přednosti autem PČR

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Pokec
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
shwaara
Expert


Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 1529
Bydliště: adresa místa trvalého pobytu na území České republiky

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 1:00 pm    Předmět: Nedání přednosti autem PČR Citovat

Tak jsem včera večer jel domů a na Modranske u OMW jsem odbočoval doleva (Loc: 50°1'1.914"N, 14°24'8.581"E). Svitila mi na semaforu zelena sipka, tudiz by protjedouci auta mela mit podle me cervenou. Proti me jela dodavka PCR, pro jistotu jsem pockal, jestli opravdu zastavi, ackoli nehoukala, nic. Najel jsem si do krizovatky a co myslite. Nezastavil. Kdyz jsem to pak sledoval, tak kdyz odbocujicim doleva blikne zelena, pruh jedouci rovne ma uz minimalne pul minuty cervenou. Myslim, ze na teto krizovatce se mi to stalo uz podruhe. Mate zde nekdo podobne zkusenosti, jsou ta svetla opravdu nepolehliva, nebo to tam obcas nekdo svihne na cervenou?
_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě. Vymýšlím si, abych byl zajímavější.
Výbava od www.antiradary.net

Jsem radarově senzitivní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gebič
Anonymní





PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 1:47 pm    Předmět: Re: Nedání přednosti autem PČR Citovat

shwaara napsal:
Tak jsem včera večer jel domů a na Modranske u OMW jsem odbočoval doleva (Loc: 50°1'1.914"N, 14°24'8.581"E). Svitila mi na semaforu zelena sipka, tudiz by protjedouci auta mela mit podle me cervenou. Proti me jela dodavka PCR, pro jistotu jsem pockal, jestli opravdu zastavi, ackoli nehoukala, nic. Najel jsem si do krizovatky a co myslite. Nezastavil. Kdyz jsem to pak sledoval, tak kdyz odbocujicim doleva blikne zelena, pruh jedouci rovne ma uz minimalne pul minuty cervenou. Myslim, ze na teto krizovatce se mi to stalo uz podruhe. Mate zde nekdo podobne zkusenosti, jsou ta svetla opravdu nepolehliva, nebo to tam obcas nekdo svihne na cervenou?


Tak to je normalni, tohle uz neresim, kdybych denne nedaval pozor, tak vzdy by se nejaky tukanek stal... Ale na tomto miste jsem zadny problme nezaznamenal... Mr. Green
Návrat nahoru
kasko
Nováček


Založen: 15.10.2007
Příspěvky: 14
Bydliště: Dolní Němčí

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 8:38 pm    Předmět: Citovat

v autoškole nás učili, že když svítí zelená šipka, tak ti vlastně říká, že mᚠopustit křižovatku. Nebo jak bych to lépe vysvětlil. Prostě když svítí, tak můžeš bezpečně odpočit doleva a protijedoucí auta mají červenou. Pokud by k nehodě nedošlo, nebál bych se postihu. Pokud nehoukali, tak se dopustili přestupku. A co kdyby řekli, že houkali? Dalo by se to zjistit z centrály, musí to totiž hlásit, že jedou s majáky. Tak jako sanitky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef
Anonymní





PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 8:38 pm    Předmět: Citovat

Kdysi jsme se učili, že zelená šipka znamená možno odbočit v pravo, ale dát přednost jedoucím vozidlům zleva. V některých zemích používají dokonce kovovou zelenou šipku v pravo, tedy lze odbočit vždy, ale musí se dát přednost. Tzv. zelená vyklizovací šipka (vlevo) znamená přednost před všemi vozidly při odbočování vlevo.
Návrat nahoru
LUB
Expert


Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 374
Bydliště: KV

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 9:10 pm    Předmět: Citovat

kasko napsal:
v autoškole nás učili, že když svítí zelená šipka, tak ti vlastně říká, že mᚠopustit křižovatku.

Záleží jaká šipka svítí. Jsou dva druhy
1) Signál pro opuštění křižovatky (vyklizovací šipka, umístěná v protilehlém roku křižovatky)
2) Doplňková zelená šipka (umístěná vedle signálu s červeným světlem Stůj!) – svítí-li současně s červeným nebo žlutým světlem, umožňuje pokračovat v jízdě příslušným směrem, řidič však musí dát přednost vozidlům ve volných směrech a nesmí omezit ani ohrozit přecházející chodce.

Řekl bych že u Shwaary je to případ č. 2, takže přednost protijedoucím autům dát měl...
_________________

Výbava v mém autě: □□□□□□
(kdo nemá čisté svědomí vidí bohu?el jen čtverečky)


Naposledy upravil LUB dne st březen 12, 2008 9:13 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bpavel
Pozorovatel


Založen: 5.10.2007
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 9:12 pm    Předmět: Citovat

To Shwaara: Obecně, když někde potkám policejní auto tak mne to donutí zpozornět. Zatím vždy jsem měl tu nemilou zkušenost, že i když jsem měl přednost, tak policisté předpisy nedodrželi. Kupříkladu dnes, jel jsem si to takhle od Kladna, pěkně Evropskou dolu, samozřejmě jsem jel předpisově. A co nevidím, odnikud se přiřítilo auto policie, bez majáku nebo houkání a rozhodně předpisově nejelo. crazy
_________________
STI-R a LI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepek
Expert


Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 854

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 9:25 pm    Předmět: Citovat

A třetí možnost - samostatná signální skupina (tříbarevná) nad jízdním pruhem a upravuje volno v daném jízdním pruhu příklad zde odbočení vlevo a jízda přímo jsou oděleny Loc: 50°1'27.639"N, 14°30'31.58"E ve směru od Opatova ven. (V opačném směru je to jedno z vybraných míst, kde měřívá obecní póvl z Transporteru.)
Další případ oddělených skupin je Ječná a odbočení vpravo na Sokolskou nebo jízda rovně na I.P.Pavlova
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Pokec Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com