Obsah fóra

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

V Chorvatsku nový zákon o bezpečnosti silničního provozu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Pokec
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
x2005
Expert


Založen: 25.10.2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so červen 14, 2008 11:29 am    Předmět: V Chorvatsku nový zákon o bezpečnosti silničního provozu Citovat

V Chorvatsku nový zákon o bezpečnosti silničního provozu
http://cestovani.idnes.cz/novinky-z-jadranu-cesti-policiste-a-nova-dopravni-pravidla-pom-/ig_chorvatsko.asp?c=A080613_111239_ig_chorvatsko_tom

Myslím, že je také úplný zákaz detektorů (i rušiček).
_________________
Kancelář pro uvádění bájných příběhů na pravou míru.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ragamix
Expert


Založen: 25.10.2006
Příspěvky: 1873
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so červen 14, 2008 11:36 am    Předmět: Re: V Chorvatsku nový zákon o bezpečnosti silničního provozu Citovat

x2005 napsal:
V Chorvatsku nový zákon o bezpečnosti silničního provozu
http://cestovani.idnes.cz/novinky-z-jadranu-cesti-policiste-a-nova-dopravni-pravidla-pom-/ig_chorvatsko.asp?c=A080613_111239_ig_chorvatsko_tom

Myslím, že je také úplný zákaz detektorů (i rušiček).


ano je to tak. detektory su uz zakazane (rusicky boli uz aj predtym)
_________________
| www.bezpokut.sk | STINGER je legálny, radarové detektory nie!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavelostr
Člen klubu


Založen: 2.3.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 11:18 am    Předmět: Citovat

Ice napsal:
takže tam bud vůbec nic nebo dobře schovat. a jaké jsou tam postihy. čili dovolená v chorvatsku se škrtá a jede se jinam. stejně si to tam posrali už s tím jídlem.


Zase píšeš kraviny . S jídlem byla kampaň pouze tady , tam o ničem nevěděli . Na Chorvatských hranicích jsem nikdy za svvůj život neviděl celní kontrolu na rozdíl od cz , sk , hu , aus , aj. (sem tam otevřel kufr chorvat) . Detektory jsou zakázané skoro v celé evropě tak nevím kde by jsi s ním chtěl jet (řešení je lépe schovat) . Policejní kontroly jako v čr jsem taky nezažil (ani když ami střileli na černou horu) . Zastavení proběhne jen pokud je spáchán přestupek (rychlost,světla,předjíždění apod.) Nikdy nikdo nechtěl vidět jakoukoliv výbavu , tecnický stav apod. Doklad jim stačí pas , řp. prostě cokoliv . Jedině když nemᚠkuny tak si může nechat pas nebo zelenou kartu . Největší buzerace je čr tak nechápu obavy z nějakého chorvatska .


Naposledy upravil pavelostr dne ne červen 15, 2008 9:52 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavelostr
Člen klubu


Založen: 2.3.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 11:21 am    Předmět: Citovat

Ice napsal:
takže tam bud vůbec nic nebo dobře schovat. a jaké jsou tam postihy. čili dovolená v chorvatsku se škrtá a jede se jinam. stejně si to tam posrali už s tím jídlem.



Jinak za rušičku bylo 2000 kun (cca 8000) , u nás sto tisíc kč .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavelostr
Člen klubu


Založen: 2.3.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 9:57 pm    Předmět: Citovat

Ice napsal:
problemy s jidlem je až od 1.6. předtim ne

jsem zvedavy az nekoho zastavi zda neco budou resit



Kolikrát jsi byl v Chorvatsku , kolikrát tě kontrolovali , rakouské německé policejní příp. celní orgány jsou mnohem horší a přísnější než chorvatské .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavelostr
Člen klubu


Založen: 2.3.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 10:23 pm    Předmět: Citovat

Ice napsal:
už dýl ne po posledních kontrolách na hranicích a odmítnutí vpustit mé vozidlo přes hranice. důvod prasklina na předním skle. asi 15cm dole u stěrače před spolujezdcem od kamínku. tak jsem se na ně vys...l a jel o 20 km jiným přejezdem do Itáliee a nelituju. Prostě buzerace tam byla tak proto se ptám.



Nebyli to náhodou Slovinci ? Nepamatuji na Chorvatskou celní kontrolu ani když byli jěště Yugoslávíe . Větší problémy mohou být při vjezdu do unie tzn. cro-slovinsko . Mám informace od chorv. že kampaň o potravinách se rozmázla u nás . Přitom třeba do německa si můžeš přivézt jednu krabičku cigaret (lety z USA kontrola jako prase) . Navíc to těch masných výrobcích je předpis unie!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eversober
Expert


Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 1711
Bydliště: Praha a okolí

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 8:28 am    Předmět: Citovat

pavelostr napsal:
[ Nepamatuji na Chorvatskou celní kontrolu ani když byli jěště Yugoslávíe .


tak to já si je pamatuju moc dobře... nechal nás čekat před závorou tak 20 minut...dočetl stránku v novinách a pak teprve přišel...dal razítko do pasu a otevřel závoru!
Jinak mohu potvrdit, že v HR klasické kontroly nejsou! Jenom při přestupku... S laserem problém není žádný...často měří na obrovskou vzdálenost, takže je mnoho času na.... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ragamix
Expert


Založen: 25.10.2006
Příspěvky: 1873
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 9:00 am    Předmět: Citovat

hr je pohodicka a hranice tiez.. myslim ze by som preniesol aj atomovu bombu Mr. Green . pozor treba davat akurat na civilne auta s kamerou (je to prakticky to iste ako gesig) hlavne ale nielen na dialniciach. inak prevazne laser.

inak na alkohol pozor - plati to len ked vobec nic nespravite! pri inom priestupku + alkohole ti zarataju aj ten alkohol aj ked si v limite
http://antiradary-forum.com/viewtopic.php?t=420

za detektor je tiez 2000kuna
_________________
| www.bezpokut.sk | STINGER je legálny, radarové detektory nie!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavelostr
Člen klubu


Založen: 2.3.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 11:27 am    Předmět: Citovat

řidič BOB napsal:
pavelostr napsal:
[ Nepamatuji na Chorvatskou celní kontrolu ani když byli jěště Yugoslávíe .


tak to já si je pamatuju moc dobře... nechal nás čekat před závorou tak 20 minut...dočetl stránku v novinách a pak teprve přišel...dal razítko do pasu a otevřel závoru!
Jinak mohu potvrdit, že v HR klasické kontroly nejsou! Jenom při přestupku... S laserem problém není žádný...často měří na obrovskou vzdálenost, takže je mnoho času na.... Cool


Taky si pamatuju , že dal razítko do pasu , ale bez celní kontroly (ještě yugo) , ale pokud jsi v mládí jel Bulharska nebo Rumunska , to by jsi viděl kontroly . A češi a slováci ještě donedávna nebyli o moc lepší . Ještě loni důležitě kontrolovali pasy . Co se týče vzd. jednou v r.2000 mně změřil zhruba na 80m , jasně jsem ho viděl , ale Bel mlčel tak si říkám že mně asi neměří . Velmi jsem se divil , že mně zastavuje a ukazuje na nějakém ošoupaném krámu 72 km . Nakonec mně to stálo 50 kuna .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavelostr
Člen klubu


Založen: 2.3.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 11:32 am    Předmět: Citovat

ragamix napsal:
hr je pohodicka a hranice tiez.. myslim ze by som preniesol aj atomovu bombu Mr. Green . pozor treba davat akurat na civilne auta s kamerou (je to prakticky to iste ako gesig) hlavne ale nielen na dialniciach. inak prevazne laser.

inak na alkohol pozor - plati to len ked vobec nic nespravite! pri inom priestupku + alkohole ti zarataju aj ten alkohol aj ked si v limite
http://antiradary-forum.com/viewtopic.php?t=420

za detektor je tiez 2000kuna


Jojo , na těch je dálnicích operujou s těmi cejch.tachometry , hlavně ve dne a berou výrazné překročení rychlosti , odhadem 160 a výš . Jinak když se blíží mýtnice nebo nějaké sjezdy (omezení rychlosti) tak taky laser . V tunelech (před nebo za) jsem zatím měřit neviděl , ale tam rychlost radši dodržuju .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ragamix
Expert


Založen: 25.10.2006
Příspěvky: 1873
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 1:42 pm    Předmět: Citovat

jj presne ako pises.. beru az od cca 160+.. kamarata z madarska namerali v noci 160-190 / 50 Evil or Very Mad ale je policajt tak sa nejak dohodli.. 500kuna aj s blockom. nastastie vie perfektne po chorvatsky taakze tak. 3x predtym po ceste laser (LI), potom radar (V1) no a nakonec civilny mercedes..
_________________
| www.bezpokut.sk | STINGER je legálny, radarové detektory nie!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ragamix
Expert


Založen: 25.10.2006
Příspěvky: 1873
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 1:48 pm    Předmět: Citovat

sag hovorim.. policajt takze ukazal preukaz a oni medzi sebou celkom drzia aj medzinarodne Wink

inak musia za tebou ist aspon 300m (na cestach pre motorove vozidla a dialniciach 500m) aby meranie bolo platne.
_________________
| www.bezpokut.sk | STINGER je legálny, radarové detektory nie!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavelostr
Člen klubu


Založen: 2.3.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 2:22 pm    Předmět: Citovat

ragamix napsal:
sag hovorim.. policajt takze ukazal preukaz a oni medzi sebou celkom drzia aj medzinarodne Wink

inak musia za tebou ist aspon 300m (na cestach pre motorove vozidla a dialniciach 500m) aby meranie bolo platne.


Asi jsem to už někde psal , loni na chorv. teletextu asi 230 (víkendový rekord) , pokuta 500kuna , oficiálně . Jinak pokud hlídka zjistí že je tzv. profláklá (blikající řidiči) tak se ani nesnaží někoho měřit . Ale třeba na Šestanovac směr Brela (konec dálnice v loni) asi 3x hlídka s laserem .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
x2005
Expert


Založen: 25.10.2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 2:31 pm    Předmět: Citovat

citace:
Laser sa na dialniciach nepouziva lebo je nebezpecne zastavovat auta.


Já už jsem v HR viděl na dálničním připojení zaparkovaného služebního Golfa variant, uvnitř mužík s laserem a po kilometru to kasírovala motohlídka. Naštěstí jsem jel zorvna obráceným směrem.
_________________
Kancelář pro uvádění bájných příběhů na pravou míru.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavelostr
Člen klubu


Založen: 2.3.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 2:39 pm    Předmět: Citovat

x2005 napsal:
citace:
Laser sa na dialniciach nepouziva lebo je nebezpecne zastavovat auta.


Já už jsem v HR viděl na dálničním připojení zaparkovaného služebního Golfa variant, uvnitř mužík s laserem a po kilometru to kasírovala motohlídka. Naštěstí jsem jel zorvna obráceným směrem.


Však jsem psal , u mýtnic , sjezdy , napojení apod. tam kde je omezení .
V nějaké reportáži (nevím jestli to bylo rakousko nebo itálie) jsem viděl laser , potom svedení do jednoho pruhu a kasa . A policajta v druhém pruhu taky je možné vidět i v čr .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Pokec Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com