Obsah fóra

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ProLaser II vs detekce

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Laserové detektory, jammery
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
msp_x
Expert


Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2012 10:17 pm    Předmět: ProLaser II vs detekce Citovat

Při testování rušiček se zjistilo, že zarušit ProLaser II je náročnější než třeba při měření s LTI. Bylo mi to zdůvodňováno tím, že ProLaser II má oproti LTI lepší optiku. Moc se mi to ale nezdálo, protože uváděný rozptyl paprsku má PLII horší (4 stopy/1000stop vs 3 stopy/1000stop).

Nedávné testování citlivosti mi vnuklo nápad, kterou jsem si nyní mohl ověřit a předkládám jej k posouzení.

Ve vlákně http://antiradary-forum.com/viewtopic.php?t=1616 jsou uveřejněny dva testy citlivosti, jeden používal imitátor s šířkou pulzu 100 ns, druhý laserovou diodu s šířkou pulzu 20 ns. Rozdíly v citlivosti byly někdy dramatické. A různé lidary přece též používají různé šířky pulzu ...

Šířku pulzu u PLII jsem nikde nenašel a tak jsem ji musel změřit.

Zde je záznam pulzu (průměr ze 128 vzorků):



Použitá detekční dioda má čas pro sestupnou/náběžnou hranu 5ns, takže hrany jsou zkreslené. Šířka pulzu (PW) se zde ale i tak dá zjistit a je cca 8,5 ns, což je méně než většina ostaních lidarů. Např. LTI používá pulzy s šířkou 12 ns.

8,5 ns vyžaduje šířku pásma zesilovače 60MHz, 12 ns jen 42 MHz. Šírka pásma detektoru pak může hrát jistou roli vzhledem k použitému lidaru a domnívám se, že toto by mohlo důvodem horší detekce PLII.


Naposledy upravil msp_x dne ne duben 15, 2012 2:15 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AntiRadary.cz
Expert


Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 1459
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 14, 2012 11:51 am    Předmět: Citovat

msp_x: Takže pokud jsem to správně pochopil, tak špatná detekovatelnost PLII nesouvisí ani tak s lepší optikou nebo zastaralostí rušících algoritmů nových rušiček, ale spíše s nedostatečnou šířkou pásma použitého zesilovače, kdy výrobce z neznalosti nebo v rámci šetření nákladů či prostoru, použije zesilovač s užším pásmem a tím vědomě nebo nevědomě rezignuje na detekci PLII?

Celkem to odpovídá mým zkušenostem z testování Stinger Laseru, kdy 2 čidla byla na PLII málo účinná a občas se povedlo vozidlo změřit dříve než se rušička vypnula. Při použití 3 čidel k takové situaci prakticky nedocházelo, ovšem na zarušení LTI stačilo použít 2 čidla a účinnost rušení byla srovnatelná s PLII při 3 čidlech.
_________________
--- Výhradní distributor produktů Stinger v České republice ---
http://www.antiradary.cz , http://www.antiradary.com , http://www.valentineone.cz , http://www.antilaser.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
msp_x
Expert


Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 14, 2012 2:19 pm    Předmět: Citovat

AntiRadary.cz napsal:
msp_x: Takže pokud jsem to správně pochopil, tak špatná detekovatelnost PLII nesouvisí ani tak s lepší optikou nebo zastaralostí rušících algoritmů nových rušiček, ale spíše s nedostatečnou šířkou pásma použitého zesilovače, kdy výrobce z neznalosti nebo v rámci šetření nákladů či prostoru, použije zesilovač s užším pásmem a tím vědomě nebo nevědomě rezignuje na detekci PLII?


Netvrdím, že to tak je, ale je to jedna z možností. Částečně by pomohlo otestování pomocí jiného lidaru s podobně krátkým pulzem. Šířky pulzu se ale běžně ve specifikaci neuvádějí. Blíží se tomu snad TruSpeed, který by měl mít 9.5 ns.


Naposledy upravil msp_x dne so duben 14, 2012 5:41 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ragamix
Expert


Založen: 25.10.2006
Příspěvky: 1873
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so duben 14, 2012 2:35 pm    Předmět: Citovat

a co XRko?
_________________
| www.bezpokut.sk | STINGER je legálny, radarové detektory nie!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
msp_x
Expert


Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 14, 2012 5:41 pm    Předmět: Citovat

ragamix napsal:
a co XRko?

XRko mne napadlo též. To má ale 12ns, takže tam to je buď v něčem jiném, nebo se pletu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ragamix
Expert


Založen: 25.10.2006
Příspěvky: 1873
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so duben 14, 2012 6:02 pm    Předmět: Citovat

msp_x napsal:
ragamix napsal:
a co XRko?

XRko mne napadlo též. To má ale 12ns, takže tam to je buď v něčem jiném, nebo se pletu.

u xr bude mozno problem vysoka frekvencia + dobra optika (predsa len vyrobca je jenoptik.. carl zeiss jena
_________________
| www.bezpokut.sk | STINGER je legálny, radarové detektory nie!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ragamix
Expert


Založen: 25.10.2006
Příspěvky: 1873
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 4:19 pm    Předmět: Citovat

msp_x napsal:
Blíží se tomu snad TruSpeed, který by měl mít 9.5 ns.

hmm teraz ma ale napadlo ze ved truspeed sa rusi celkom v pohode..
a tiez ze XR ma rozptyl este mensi.. len 2m/1000m
_________________
| www.bezpokut.sk | STINGER je legálny, radarové detektory nie!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
msp_x
Expert


Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 5:04 pm    Předmět: Citovat

ragamix napsal:
msp_x napsal:
Blíží se tomu snad TruSpeed, který by měl mít 9.5 ns.

hmm teraz ma ale napadlo ze ved truspeed sa rusi celkom v pohode..
a tiez ze XR ma rozptyl este mensi.. len 2m/1000m


Pri pohledu na zesilovac napr. u LI >zde< je zavislost na sirce pulzu patrna (staci se podivat na hodnotu snimaciho odporu u fotodiod). Takze nejaky vliv to urcite mit bude. Ona to ale stejne bude nejspis kombinace vice faktoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Laserové detektory, jammery Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com