Obsah fóra

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bezpečnost na silnici se tím nepochybně zásadně zvýšila.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Pokec
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
x2005
Expert


Založen: 25.10.2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 9:28 pm    Předmět: Bezpečnost na silnici se tím nepochybně zásadně zvýšila. Citovat

to já si hlídám todle… nejsem ňákej tamten ten… silniční ...pirát
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2009072901
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 10:51 pm    Předmět: Citovat

moc pěkný Mr. Green
Návrat nahoru
emc
Expert


Založen: 25.6.2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 11:23 pm    Předmět: Citovat

Přečetl jsem si to až na základě hodnocení Josefa. Dobrý.

Přemýšlím , že bych po dovolený se chystám napsat na vyšší místa, aby mimo favoritů kontrolovali i funkčnost žárovek ve světlech. Začal bych to i bodovat. Fakt už mě vadí, že mnoho aut má funkční třeba jen třetí brzdové světlo. Pravá noha má bejt na plynu, ne furt připravená na brzdě!

1) Nesvítí ti jedno světlo?
a) Vyměníš si žárovku na místě? OK, dnes vyřešíme domluvou.
b) Nemᚠžárovku? OK, 500 Kč flastr + 1 bod.
pozn.) Slyšel jsem, že u některých Fordů nelze vyměnit žárovku bez použití nářadí / dámy - návštěvy servisu...

2) Nesvítí ti dvě světla?
a) Vyměníš si žárovky na místě? OK, 1000 Kč + 1 bod.
b) Nemᚠžárovky? OK, 2000 Kč flastr + 2 body

3) Nesvítí ti většina brzdovek (tedy dvě a více)?
a) Vyměníš si žárovky na místě? OK, 2000 Kč + 2 body.
b) Nemᚠžárovky? OK, 4000 Kč flastr + 4 body
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shwaara
Expert


Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 1529
Bydliště: adresa místa trvalého pobytu na území České republiky

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 11:37 pm    Předmět: Citovat

No covece nevim Smile Nesviti mi L predni obrysovka uz asi mesic. Stale jsem ji nevymenil, pac musim odkrytovat kus motoru a buhvi, co me ceka pod tim. Tak obrysovku neresim. Ale je to zarovka. S H7 by to bylo stejne, jen bych s tim sjel hned do servisu. Ale na miste bych to taky nedal. U OII se dokonce musi vyndat svetlomet....
_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě. Vymýšlím si, abych byl zajímavější.
Výbava od www.antiradary.net

Jsem radarově senzitivní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
emc
Expert


Založen: 25.6.2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 11:47 pm    Předmět: Citovat

shwaara,
nejvíc mě štvou ty brzdovky. Parkovačky bych fakt neřešil... Až mi dorazí ADR3000, tak místo snímků nedetekce gesigu a motopolcamu sem budu dávat brzdovky.

Tušil jsem, že někde mohou být s výměnou žárovek problémy, ale že je to až takhle divoký, jsem netušil. Zákázat jim prodej, dokud to neudělaj user friendly! crazy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
msp_x
Expert


Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 12:33 pm    Předmět: Citovat

shwaara napsal:
No covece nevim Smile Nesviti mi L predni obrysovka uz asi mesic. Stale jsem ji nevymenil, pac musim odkrytovat kus motoru a buhvi, co me ceka pod tim. Tak obrysovku neresim. Ale je to zarovka. S H7 by to bylo stejne, jen bych s tim sjel hned do servisu. Ale na miste bych to taky nedal. U OII se dokonce musi vyndat svetlomet....


OII je jeste v pohode. Odstroubujes jeden sroub, zatahnes za packu a svetlomet je venku. Mnohem vetsi maso je treba Renault Megane. Leze se tam podbehem skrz docela neprijemny plechy. Zarovku potkavacek jsem vymenit jeste zvladl, blinkr jsem ale nedokazal. Mezi zapestim a loktem mi proste chybel jeste jeden kloub.

Jinak spis nez nesvitici svetla (pokud tedy nesviti obe) mi spis vadi svetla svitici az moc. Nektere HIDy jsou velmi neprijemne i ve dne, natoz v noci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
shwaara
Expert


Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 1529
Bydliště: adresa místa trvalého pobytu na území České republiky

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 8:25 pm    Předmět: Citovat

Co jsem tak cetl, tak by se na ne mela PCR ted nekdy zamerit... uvidime, jsem pro. 6000K a vys uz nejsou moc prijemne.
_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě. Vymýšlím si, abych byl zajímavější.
Výbava od www.antiradary.net

Jsem radarově senzitivní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
emc
Expert


Založen: 25.6.2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 10:41 pm    Předmět: Citovat

Ice napsal:
a proč to neudělají user friendly aby z toho měl prachy servis. když si to vyměníš sám tak z toho nemá ani korunu a je krize tak kde jinak prachy vydělávat?

Na žárovkách? crazy Myslím, že když si u nich koupím "originál" H7 za 300, že ze mě maj peněz dost. Ještě, abych čekal v pořadníku na výměnu žárovek 3 dny... Naštěstí žárovky vyměnit zvládám...

Teď už jen, aby se u aut zavedlo to, co je u kopírek (tedy u těch zákazníků, kteří opakovaně zanedbávaj údržby). Totiž po ujetí určitého počtu kopií (u aut km) se mašina zastaví a nejede. Musí přijet servisák a provést placenou údržbu. Pak jede mašina vesele dál... Pojedu po dálnici na dovolenou a ve Slovinsku KO... Poletím na dovolenou a nad Alpami: "čas na pravidelnou údržbu". A letadlo KO... Co ještě?

Asi se půjdu podívat po nějakém Favoritovi. Žárovky vyměnit jde. Karburátor se taky naučíš čistit. Jen tu lékárničku, STK a emise řádně hlídat. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
msp_x
Expert


Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2009 9:27 am    Předmět: Citovat

Ice napsal:
msp_x napsal:
shwaara napsal:
No covece nevim Smile Nesviti mi L predni obrysovka uz asi mesic. Stale jsem ji nevymenil, pac musim odkrytovat kus motoru a buhvi, co me ceka pod tim. Tak obrysovku neresim. Ale je to zarovka. S H7 by to bylo stejne, jen bych s tim sjel hned do servisu. Ale na miste bych to taky nedal. U OII se dokonce musi vyndat svetlomet....


OII je jeste v pohode. Odstroubujes jeden sroub, zatahnes za packu a svetlomet je venku. Mnohem vetsi maso je treba Renault Megane. Leze se tam podbehem skrz docela neprijemny plechy. Zarovku potkavacek jsem vymenit jeste zvladl, blinkr jsem ale nedokazal. Mezi zapestim a loktem mi proste chybel jeste jeden kloub.

Jinak spis nez nesvitici svetla (pokud tedy nesviti obe) mi spis vadi svetla svitici az moc. Nektere HIDy jsou velmi neprijemne i ve dne, natoz v noci.


je to o nastavení a seřízení světel. já mám taky HID světla jakj sem je dal nové tak jsem jako první jel na STK aby mi je seřídili a nemám s tím sebemenší problém. za celou dobu co je mám na mě nikdo nikdy ani neblikl že bych někoho oslnoval. a pro jistotu jsem je dal ješět o jeden krok dolů. svítí super, oproti orig co tam bylo i třeba s vysocesvícítí H4 se to nedá srovnat. další auto už jen s xenony.


Bohuzel to neni jen o spravnem serizeni ale i o typu svetlometu. Xenonove svetlomety maji lepe udelane rozdeleni svetla na cast kam se sviti a kam se nesviti, coz bohuzel vetsina svetlometu na H4 ci H7 nesplnuje. Jako priklad viz notoricky znama fabia ci VW transporter. Podobna diskuze byla na autorevue.cz, tak jsem dokonce daval link na dokumenty, kde byl pomerne jasne videt rozdil distribuce svetla pro xenon/non xenon.

Tez ostrikovace svetel tam nejsou jen tak pro nic za nic. Jejich ukolem je cistit svetlomety aby se na necistotach nerozptylovalo svetlo a opet tak nedochazelo ke svyseni svetelneho toku tam, kam svitit nema. Jejich efekt vidim ale jako nizsi nez typ svetlometu.

Majitele si rikaji, jak to maji serizene (=neoslnuji) a jak to krasne sviti. Bohuzel kazdodenni realita mne presvedcuje o opaku a vetsina HIDu mne velmi neprijemne oslnuje a to i ve dne. Regloskop pouze nastavi spravny sklon, intenzitu svetla vsak nekontroluje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Pokec Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com