Obsah fóra

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Praktický rozdíl mezi Target 550 a Valentine V1

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Obecná diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
marsal
Pozorovatel


Založen: 5.11.2006
Příspěvky: 67
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 6:15 am    Předmět: Praktický rozdíl mezi Target 550 a Valentine V1 Citovat

Chci si v zhruba dubnu nebo v květnu 2007 koupit nový detektor, rozhoduji se mezi Target 550 a Valentine V1. jezdím denně po JS, často do centra Prahy, pohybuji se na Vinohradské, Průmyslové i u Tančícího domu. Denně jezdím po dálnici, najíždím hodně kilometrů.

Vzhledem k tomu, že někdy jezdím dost rychle (zejména po dálnici), zajímala by mne následující praktická kalkulace. Vezmeme-li v úvahu běžné brzdné schopnosti auta (ze 100 km/h na 0 na cca 42 metrech) a běžnou průměrnou reakci 0,2-0,3 desetiny sekundy, o kolik rychleji mohu jet s V1 a s Targetem 550 na dálnici, abych to ještě ubrzdil na 130 km/h? Jsem líný počítat a navíc je možná moje úvaha v něčem nepřesná.

Všichni zatím uvádíte, kolik metrů předem V1 nebo target varuje, ale mne by zajímalo, jakou rychlost si reálně mohu dovolit, aniž bych se dostal do problému a jaký je reálný rozdíl v citlivosti (místo nic neříkajících metrů to převedeme na km/h a bude nás zajímat ne vzdálenost od radaru, ale od paprsku měření).

Možná tady tato diskuse už byla, ale já jsem ji nezaznamenal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AntiRadary.cz
Expert


Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 1459
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 10:11 am    Předmět: Citovat

To nikdo presne nespocita, vcasnost vystrahy je u detektoru nevyzpytatelna a zalezi od konkretni situace, hlavne typu a umisteni radaru a terenu, obecne se doporucuje tak 160 - 180 km/hod. jako rozumny kompromis.

PS: Dnes bude kvuli nedostatku zbozi predcasne ukoncena zvyhodnena cena na Target EURO 550, od zitra plati cena 13900 Kc a v dubnu, kvetnu jiz mozna nebude k dostani, jelikoz ma byt nahrazen jinym typem, ktery ovsem nemusi byt vhodny pro CR!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 10:17 am    Předmět: Citovat

Odpověď je poměrně jednoduchá. Pokud ti vadí falešné poplachy kup si Target 550 nebo Bel 975R, který má vyšší citlivost. V1 lze doporucit na dalnice, ale v Praze nebo větších městech zaznamenᚠfalešné poplachy (Target je sice take ma, ale nesrovnatelně menší). Jaký-koli výpočet z jaké rychlosti jsi schopen ubrzdit na 130km/h, tak záleží na tolika faktorech, že to je úkol pro počítač, protože je příliš mnoho faktorů, které brždění ovlivní (pneu, kvalita silnice, kvalita brzd, váha vozu, sklon vozovky, rychlost reakce atd..). Pokud chceš překračovat rychlost na dálnici o 30km/h, pak věz, že ti v mnoha případech žádný detektor nepomůže (nehledě na možné detekce jinými zařízeními než je radar RAMET).
Malý příklad, řekněme rychlost je 160 km/h (44m/s), reakce řidiče 1,5-2s (těžko to můžeš ihned zahamtnout, když mᚠza sebou další auto). Auto zbrzdí na 130km/h za 1,5s. Výsledný čas 3-3,5s neboli 133-155m dráha. Tady bude hodně záležet na detekci a počítej, že na dálnici jsi rád, když je detekce nad 120m.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Obecná diskuze Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com