Obsah fóra

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Muj prvni zachyceny prestupek, za to ale poradny :)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra -> Pokec
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
shwaara
Expert


Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 1529
Bydliště: adresa místa trvalého pobytu na území České republiky

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 9:56 pm    Předmět: Citovat

Pepku mas pravdu a ja to vim. Diky.
Nicmene o zeleznicmi prejezdu je tam napsano tolik, ze slouzi k blizsimu urceni mista, kde byl prestupek spachan. Prestupek se stal na silnici c. .. u zel. prejezdu... Prejezd je ale zachycen na videu a ja tesne pred nim v prostismeru. Predpokladam ale, ze spravni organ zustane jen u toho, ze jsem prejel V1a. Je to moje prvni zkusenost s PCR, tak si nejsem s nicim poradne dost jisty. V tuto chvili nejsem v podstatne o nic vetsi pravnik nez ridic skolniho autobusu, pac mam za sebou jen dejepis.
Dik za otevreni oci.
_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě. Vymýšlím si, abych byl zajímavější.
Výbava od www.antiradary.net

Jsem radarově senzitivní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LUB
Expert


Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 374
Bydliště: KV

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 10:14 pm    Předmět: Citovat

Shwaaro a bylo v protokolu napsano, ze pri spravnim rizeni bude pouzito dukazni video, nebo ti to jen celou dobu tvrdili, ze neco nataceli? Videl jsi vubce nejakou kameru...nechteli te treba rozhodit abys hned na miste priznal vinu? Takze ma otazka zni: existuje vubec nejake video? Shocked
_________________

Výbava v mém autě: □□□□□□
(kdo nemá čisté svědomí vidí bohu?el jen čtverečky)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shwaara
Expert


Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 1529
Bydliště: adresa místa trvalého pobytu na území České republiky

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 10:16 pm    Předmět: Citovat

LUB: Video existuje, videl jsem kameru, videl jsem, jak si na ni pretaceli nejaky zaznam dozadu. asi ten muj. Netlacili na me v zadnym smeru, nechteli po me zadny priznani. V protokolu o dukaznim videu nebyla ani zminka. Byla to klasicka handycam, taky si mohli poridit neco stylovejsiho:)
_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě. Vymýšlím si, abych byl zajímavější.
Výbava od www.antiradary.net

Jsem radarově senzitivní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shwaara
Expert


Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 1529
Bydliště: adresa místa trvalého pobytu na území České republiky

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 11:06 pm    Předmět: Citovat

Me napadlo, ze pokud spadam do §22 odst. 1 pism. l), zak. 200/90Sb. O prestupcich, tak proc mi policiste nenabidli moznost blokove pokuty podle §22 odst. 10 tehoz zakona? To mi muzou jen tak rict, ze to se mnou nebudou resit prestupek blokovou pokutou? A taky se mi zda, ze bych podle §22 odst. 12 tehoz zakona, nemusel dostat ve spravnim rizeni zadnou pokutu...
Otazkou je, jestli mi ve spravnim rizeni neprisijou i tu blizkost prejezdu z videa, ale nemeli by, kdyz v protokolu je zminka jen o prejeti(nebo preDjeti?uz nevim, co tam psali) V1a...
_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě. Vymýšlím si, abych byl zajímavější.
Výbava od www.antiradary.net

Jsem radarově senzitivní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepek
Expert


Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 854

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 10:06 am    Předmět: Citovat

Jednoduše - protože chybně vycházejí ze stanoviska MD k otázce právní kvalifikace výše popsaného jednání. Pokud vycházím z toho, jak bylo popsané jednání shwaary (neviděl jsem písemný popis, tak se mohu mýlit) tak sami policisté neumí toto stanovisko aplikovat v praxi. Kdyby to uměli, tak swaaru dostanou za 6 bodů. Pokud ale vše proběhne tak, jak to je zapsáno v oznámení, tak se správní orgán dostane do důkazní nouze a proběhne to za 2500 + 1000 správní poplatek. To můj právní názor, který se IMHO od skutečnosti moc lišit nebude. I případný videozáznam se dá úspěšně zpochybnit.
btw. Sám popsal svoje postavení - DOPORUČUJI PRVNÍ PŘÍSPĚVEK SMAZAT, protože jsou zde (ne)lidé, kteří mohou tento text zneužít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gebič
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 10:55 am    Předmět: Citovat

Pepek napsal:
citace:
Raději smaž svůj příspěvek. Takováhle základní neznalost práv a oprávnění řidičů je opravdu u člena tohoto fora zarážející. Lidi styďte se učte se, co si můžete na silnici dovolit a co ne

Nevidim duvod proc bych mel svuj prispevek mazat? Zakon podle me hovori jasne, predjizdel na plny care, tim padem by mel dostat 6 bodu atd co jsem psal.... Pokud existuje nejaka pravni klicka, tak diky bohu, ale ja to vidim jasne.. Kamos taky predjizdel na plny, videli ho, a pul roku trpel bez ridicaku, ono taky hodne zalezi na jakyho zakoplexovanyho fizla narazis.. crazy
Návrat nahoru
shwaara
Expert


Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 1529
Bydliště: adresa místa trvalého pobytu na území České republiky

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 11:00 am    Předmět: Citovat

gebič napsal:
Pepek napsal:
citace:
Raději smaž svůj příspěvek. Takováhle základní neznalost práv a oprávnění řidičů je opravdu u člena tohoto fora zarážející. Lidi styďte se učte se, co si můžete na silnici dovolit a co ne

Nevidim duvod proc bych mel svuj prispevek mazat? Zakon podle me hovori jasne, predjizdel na plny care, tim padem by mel dostat 6 bodu atd co jsem psal.... Pokud existuje nejaka pravni klicka, tak diky bohu, ale ja to vidim jasne.. Kamos taky predjizdel na plny, videli ho, a pul roku trpel bez ridicaku, ono taky hodne zalezi na jakyho zakoplexovanyho fizla narazis.. crazy

Mno myslim, ze tady je to spis uz o zakomplexovanosti spravniho uradu. Policajt mi napsal prejeti V1a, coz podle me neni za 6b., protoze to nespada do poruseni zakazu predjizdeni na mistech zakonem stanovenych, ci jak to tam je napsany.
_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě. Vymýšlím si, abych byl zajímavější.
Výbava od www.antiradary.net

Jsem radarově senzitivní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eversober
Expert


Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 1711
Bydliště: Praha a okolí

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 11:44 am    Předmět: Citovat

shwaara napsal:
Otazkou je, jestli mi ve spravnim rizeni neprisijou i tu blizkost prejezdu z videa, ale nemeli by, kdyz v protokolu je zminka jen o prejeti(nebo preDjeti?uz nevim, co tam psali) V1a...


Samozřejmě, že Ti nic dál přišít nemohou... Přestupky se nesčítají! Pokud zaprotokolovali přejetí V1a, musí se správní řízení týkat tohoto přestupku.
Jelikož je na Tobě vidět, že se zatím v množství paragrafů Zákona o silničním provozu (příp. Přestupkového zákona) moc neorientuješ, doporučuji úřad navštívit s právním zástupcem, který se zabývá "dopravním" právem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shwaara
Expert


Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 1529
Bydliště: adresa místa trvalého pobytu na území České republiky

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 11:45 am    Předmět: Citovat

Asi to bude nutnost Smile
_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě. Vymýšlím si, abych byl zajímavější.
Výbava od www.antiradary.net

Jsem radarově senzitivní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eversober
Expert


Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 1711
Bydliště: Praha a okolí

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 11:49 am    Předmět: Citovat

Ono jde totiž o slovíčka.... přejetí, jak správně píšeš, NENÍ předjíždění a podobně... Takže ve finále to může skončit tak, že "nadrženej" cajt špatně zadokumentoval přestupek a tudíž správnímu orgánu posunul nepoužitelné důkazy Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shwaara
Expert


Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 1529
Bydliště: adresa místa trvalého pobytu na území České republiky

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 11:52 am    Předmět: Citovat

Mno uvidime, zajimalo by me, co je videt na tom videu... snad tam nebude videt ten zacatek predjizdeni, ale je to, jak dobrzduju vedle nich... to by bylo uplne nejlepsi.
_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě. Vymýšlím si, abych byl zajímavější.
Výbava od www.antiradary.net

Jsem radarově senzitivní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eversober
Expert


Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 1711
Bydliště: Praha a okolí

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 11:55 am    Předmět: Citovat

shwaara napsal:
Mno uvidime, zajimalo by me, co je videt na tom videu... snad tam nebude videt ten zacatek predjizdeni, ale je to, jak dobrzduju vedle nich... to by bylo uplne nejlepsi.


To otázka...jestli měli spuštěný trvalý záznam (to by bylo všechno špatně) nebo to spustili v okamžiku, kdy se rozhodli za Tebou rozjet... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shwaara
Expert


Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 1529
Bydliště: adresa místa trvalého pobytu na území České republiky

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 11:58 am    Předmět: Citovat

Mno vsadil bych si, ze meli trvaly zaznam. Spis je otazkou, jak daleko pred prejezd videli. Vzhledem k tomu, jak byli skryti, bych rekl, ze moc ne, takze by nemel byt videt zacatek predjizdeni, ale uz jen dobrzdovani...
http://mapy.atlas.cz/#x=-771300@y=-1149305@cs=1@sidx=12@pg=1@app=2 tady je ten prejezd. Byli schovani za tou malilinkatou boudickou, ty 2 stromy tam podle me uz nejsou. ja vjel do protismeru asi 25-30m pred prejezdem, dobrzdil jsem asi 2-3m pred nim. Oni zastavili asi 1m pred nim.
_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě. Vymýšlím si, abych byl zajímavější.
Výbava od www.antiradary.net

Jsem radarově senzitivní Smile


Naposledy upravil shwaara dne pá listopad 23, 2007 12:00 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepek
Expert


Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 854

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 11:58 am    Předmět: Citovat

gebič napsal:
Pepek napsal:
citace:
Raději smaž svůj příspěvek. Takováhle základní neznalost práv a oprávnění řidičů je opravdu u člena tohoto fora zarážející. Lidi styďte se učte se, co si můžete na silnici dovolit a co ne

Nevidim duvod proc bych mel svuj prispevek mazat? Zakon podle me hovori jasne, predjizdel na plny care, tim padem by mel dostat 6 bodu atd co jsem psal.... Pokud existuje nejaka pravni klicka, tak diky bohu, ale ja to vidim jasne.. Kamos taky predjizdel na plny, videli ho, a pul roku trpel bez ridicaku, ono taky hodne zalezi na jakyho zakoplexovanyho fizla narazis.. crazy


Už jsem to tu jednou napsal a píši to naposledy PŘEJ͎DĚNÍ x PŘEDJ͎DĚNÍ . 0 x 6bodů či 2500kKč x 10kKč + 6 měsíců. Je to pro někoho slovíčkaření, ale pokud mu nevadí být za svojí hloupost a neznalost zákona zbytečně 6měsíců "bez papírů" tak pak je mi to úplně jedno. Každý sám svého štěstí strůjce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gebič
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 12:09 pm    Předmět: Citovat

pepek: Je sorry, pravda, ja si to slovickareni nevsimnul, promin... Uz to chapu, moje chyba... Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra -> Pokec Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com