Obsah fóra

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

V1 a měření laserem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Valentine One
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
matemix
Člen klubu


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 8:01 pm    Předmět: Citovat

pepek napsal:

Nechápeš asi ty...... Mᚠněco dalšího do diskuze?

Asi ne, no.. Smile Jak vidíš, tak ne všude se měří na max. 100m, jak si neustále myslíš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matemix
Člen klubu


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 8:29 pm    Předmět: Citovat

Ice napsal:
čili když udělají tři fotky a jen na první z dýlky bude rychlost vyšší kde nebude zřejmá rz/spz a obličej a pak další dvě kde už pojedeš předpisově tak mᚠsmůlu a nevykecᚠse z toho? i kdyby to šlo do správního řízení?

No já nevim, asi by záleželo na situaci a na orgánu, který by to řešil. Říkal mi, že i když to bylo na takovou dálku, tak bylo docela zřetelné na všech fotkách, že to byl on, resp. jeho auto. A zrovna on není typ, že by jen tak zklopil hlavu, tady řekl, že to prostě vůbec nemělo cenu.
No, a jak na potvoru ho cca za měsíc cvakli za jízdy, schovaní za náklaďákem, AR mu prý pípl až když už se míjeli. Má nějakého staršího Bella pro CZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef
Anonymní





PříspěvekZaslal: so červen 14, 2008 11:21 am    Předmět: Citovat

Já bych řešení přestupků nechal na právníky DAS, myslím, že ty vědí jak na to Smile
Návrat nahoru
matemix
Člen klubu


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: so červen 14, 2008 4:52 pm    Předmět: Citovat

Ice napsal:

tak to je pech. 2x po sobě. jaké je jeho bodové konto.

Čeká na správní Smile
Totiž to změření za jízdy byl již třetí případ, jako taková třešnička na dortu. Podruhé, jak mu udělali ta tři fota do alba, jel pouze 63/50, a poprvé dojel na laser hned nějak v lednu, někde v ČR mimo město. Bohužel, ten první a třetí případ již bylo to překročení, které se po druhém spáchání během roku oznamuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lapat
Pozorovatel


Založen: 21.5.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so červen 14, 2008 6:20 pm    Předmět: Citovat

matemix napsal:
Ice napsal:

tak to je pech. 2x po sobě. jaké je jeho bodové konto.

Čeká na správní Smile
Totiž to změření za jízdy byl již třetí případ, jako taková třešnička na dortu. Podruhé, jak mu udělali ta tři fota do alba, jel pouze 63/50, a poprvé dojel na laser hned nějak v lednu, někde v ČR mimo město. Bohužel, ten první a třetí případ již bylo to překročení, které se po druhém spáchání během roku oznamuje.


Jak bylo myšleno to slovo oznamuje? Spíš je uložen zákaz řízení na určitý počet měsíců.
_________________
Jezdím jako beránek ;-)

Antibodová výbava přítomna...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
matemix
Člen klubu


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: so červen 14, 2008 6:30 pm    Předmět: Citovat

Lapat napsal:

Jak bylo myšleno to slovo oznamuje? Spíš je uložen zákaz řízení na určitý počet měsíců.

Protože to je 2x, nemůžeš být vyřešen na místě, ale celou věc musí PČR oznámit správnímu orgánu k projednání.
No, a ten pak rozhodne, kolik a na jak dlouho..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lapat
Pozorovatel


Založen: 21.5.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so červen 14, 2008 6:31 pm    Předmět: Citovat

matemix napsal:
Lapat napsal:

Jak bylo myšleno to slovo oznamuje? Spíš je uložen zákaz řízení na určitý počet měsíců.

Protože to je 2x, nemůžeš být vyřešen na místě, ale celou věc musí PČR oznámit správnímu orgánu k projednání.
No, a ten pak rozhodne, kolik a na jak dlouho..


Aha.
_________________
Jezdím jako beránek ;-)

Antibodová výbava přítomna...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eversober
Expert


Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 1711
Bydliště: Praha a okolí

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 12:21 pm    Předmět: Citovat

matemix napsal:
pepek napsal:

Nechápeš asi ty...... Mᚠněco dalšího do diskuze?

Asi ne, no.. Smile Jak vidíš, tak ne všude se měří na max. 100m, jak si neustále myslíš Wink


Takže jinak... Vzali rychlost z 350m (ze zkušebního průstřelu) a přiřadili k tomu foto ze vzdálenosti, kde měli zaotřené záznamové zařízení...jak prosté a jednoduché Wink To vše technika umožňuje! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shwaara
Expert


Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 1529
Bydliště: adresa místa trvalého pobytu na území České republiky

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 12:43 pm    Předmět: Citovat

Bob: A je to legalni? To je skoro jako by dnes videli Tvoje auto v prestupku a zitra Te v nem vyfotili. Ale asi je, pac mezi zmerenim a vyfocenim neztratili kontakt s Tvym autem.... Na druhou stranu si nedovedu predstavit dokazovani, kde proti me vytahnou fotku s udaji, ze jsem jel 45 na 50 a budou tvrdit, ze 350m predtim jsem jel 80, to bych se jim asi vysmal.
_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě. Vymýšlím si, abych byl zajímavější.
Výbava od www.antiradary.net

Jsem radarově senzitivní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matemix
Člen klubu


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 12:58 pm    Předmět: Citovat

řidič BOB napsal:
Takže jinak... Vzali rychlost z 350m (ze zkušebního průstřelu) a přiřadili k tomu foto ze vzdálenosti, kde měli zaotřené záznamové zařízení...jak prosté a jednoduché Wink To vše technika umožňuje! Cool

Ty, fakt si myslim, že ne. Dost jsme o tom diskutovali, i jsme pak tu vzdálenost byli měřit. Říkal, že první foto bylo, sotva vyjel zpoza zatáčky, která přechází v tu měřenou rovinu, druhé bylo někde uprostřed té rovinky, a třetí kousek od nich. Na druhé a třetí již byla předpisová rychlost, protože mu pípal AR.
Včera jsem se ještě schválně ptal, jestli některé fotky nebyly rozmazané, a říkal, že na všech bylo patrné, že jde o jeho auto, jinak by pokutu vůbec neakceptoval. Zda byla první a třetí třeba mázlejší, to už nezkoumal, prostě poznal se na všech Smile A časy šly taky krásně po sobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eversober
Expert


Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 1711
Bydliště: Praha a okolí

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 1:02 pm    Předmět: Citovat

schwaara: legální to zřejmě bude...jelikož když udělají 2-3 měření na různé vzdálenosti, tak jediné, co bude odlišné, bude asi rychlost...řidič zůstane stejný... když jedeš 60 km/h a měření bude na 350 m, 150 m a 50m, tak čas, za který se pořídí tato 3 fota, bude řádově vteřiny... Čili je tam časová kontinuita, která jim toto umožní. Ono je to ještě o tom, že přestupce se o tom ani nemusí dozvědět, že nějaká taková korekce proběhla Wink
BTW: ke správnímu řízení provedou navíc i korekce jednotlivých fotek, takže i ty obrázky na velkou a krátkou vzdálenost budou docela čitelné...


Naposledy upravil Eversober dne ne červen 15, 2008 1:05 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eversober
Expert


Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 1711
Bydliště: Praha a okolí

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 1:04 pm    Předmět: Citovat

matemix napsal:
řidič BOB napsal:
Takže jinak... Vzali rychlost z 350m (ze zkušebního průstřelu) a přiřadili k tomu foto ze vzdálenosti, kde měli zaotřené záznamové zařízení...jak prosté a jednoduché Wink To vše technika umožňuje! Cool

Ty, fakt si myslim, že ne. Dost jsme o tom diskutovali, i jsme pak tu vzdálenost byli měřit. Říkal, že první foto bylo, sotva vyjel zpoza zatáčky, která přechází v tu měřenou rovinu, druhé bylo někde uprostřed té rovinky, a třetí kousek od nich. Na druhé a třetí již byla předpisová rychlost, protože mu pípal AR.
Včera jsem se ještě schválně ptal, jestli některé fotky nebyly rozmazané, a říkal, že na všech bylo patrné, že jde o jeho auto, jinak by pokutu vůbec neakceptoval. Zda byla první a třetí třeba mázlejší, to už nezkoumal, prostě poznal se na všech Smile A časy šly taky krásně po sobě.


Já Ti to nenutím... Prostě říkám, jak to probíhá v praxi... Myslet si o tom můžeš, co chceš Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavelostr
Člen klubu


Založen: 2.3.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 3:23 pm    Předmět: Citovat

Nejsem právník , ale pokud je nečitelná rz , není vidět obličej nevím co se řeší . Pokud byla s fotkou provedena jakákoli korekce , pak se to dá taky dokázat . Pokud vím , pak policie si hrozně zakládala na kvalitě záznamu , ateď výrábí nějaké fotomontáže .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eversober
Expert


Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 1711
Bydliště: Praha a okolí

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 3:32 pm    Předmět: Citovat

nejedná se o fotomontáž, ale o identifikaci přestupce! Je to stejné, jako při úsekovém měření - když není čitelné foto u 2. sady kamer, tak použijí to z 1. sady, pokud to čitelné je.
Kvalita fotek je velmi dobrá, ale může se stát, že zrovna v bodě pořizování snímku něco překryje obličej nebo RZ...nebo jako v tomto případě - přestupce již jede pomaleji, protože při kontrolním měření na větší vzdálenost proběhla detekce pasivního detektoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasman
Pozorovatel


Založen: 29.5.2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 3:47 pm    Předmět: Citovat

Tak dneska jsem s mojí V1 byl laserem měřen v Bordovicích u Frenštátu p.Radh., byli to státní. Vzdálenost asi 180 m, jel jsem asi 60 km/h. V1 mi hlásila 3 měření, ale při těch dalších dvou jsem jel podstatně míň. U laseru stáli 3 šašci, nevím jestli jenom posílali fotky nebo jsem jel pro ně moc pomalu..
_________________
Valentine One 3.862 S vertikál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Valentine One Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com